Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
 
Spodeli
12 November 2016, 17:19


Audi до 2018 ќе има 15 RS модели   Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
Компанијата од Инголштад на купувачите моментално им нуди RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Audi ќе ја зголеми својата гама што се однесува до автомобилите со спортски перформанси. Поточно, до почетокот на 2018 година, компанијата од Инголштад ќе нуди дури 15 RS модели.
 
Ознаката RS моментално ја имаат модели RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS во купе и роадстер изведба. Не е познато кои автомобили ќе добијат RS верзија, но речиси е сигурно дека тоа ќе бидат A4 и A5, а многу веројатно пристигнува и Q5 RS и RS1.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил