Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
 
Spodeli
07 November 2016, 00:47


Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4   Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
Компактот од четвртата генерација во салоните пристигнува во 2019, а новиот СУВ во 2021 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поради аферата ‘deselgate’ Volkswagen групацијата, поточно Audi, мораше да го модифицира својот план. Одложени се премиерите на моделите A3 од четвртата генерација и новиот СУВ Q4.
 
 
Инжинерите на Audi имаат премногу работа со поправките на возилата, кои имаат недозволен софтвер, а поради кои изби целиот скандал, па A3 и Q4 се ставени на чекање.
 
Поточно, A3 моделот од четвратата генерација во салоните ќе пристигне кон крајот на 2019 година, додека моделот Q4 нема да биде достапен ниту пред почетокот на 2021 година. Иначе, A3 е најпродаваниот модел на Audi во Европа, од кои се испорачани 146.828 примероци само во еден месец.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил