Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > BMW повлекува 136 илјади возила
 
Spodeli
07 November 2016, 00:39


BMW повлекува 136 илјади возила   BMW повлекува 136 илјади возила
Проблем со пумпата за гориво...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW објави дека ќе повлече речиси 140.000 возила ширум светот поради проблеми со пумпата за гориво.
 
 
Се уште не е познато на кои се пазари ќе се повлекува, но засега е познато дека најголем број од проблематичните возила се наоѓаат во САД. Проблемот се јавил во конекторите кои ги спојуваат електричните инсталации на автомобилот со пумпата за гориво.
 
Пластиката околу конекторите при високи температури може да се стопи и да резултира со откажување на инсталацијата и гасење на моторот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил