Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Seat го гаси моделот Alhamra
 
Spodeli
07 November 2016, 00:34


Seat го гаси моделот Alhamra Seat Alhambra *  Seat го гаси моделот Alhamra
Производството на моделот Ibiza (караван) престана уште во мај...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Големата побарувачка за кросовери и СУВ модели гаси бројни други модели на светските автомобилски производители.
 
 
Моноволуменот Seat Alhambra ќе се произведува се до 2018 година, а потоа заминува во историјата. Наместо Alhambra на пазарот ќе пристигне новиот СУВ на Seat, најавен како концепт 20V20. Станува збор за помал модел сличен на Kodiaq.
 
Петата генерација на Seat Ibiza пристигнува во 2017 година, но караванската верзија, односно Sports Tourer, нема да биде понудена на купувачите. Причина? Побарувачката е премногу мала, купувачите сакаат кросовер или СУВ. Производството на моделот Ibiza ST е завршена уште во мај.
 
Наместо Ibiza, Шпанците ќе го понудат кросоверот Aron, кој ќе биде достапен кон крајот на 2017 година.
 

Seat Alhambra *
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил