Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > 1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
 
Spodeli
02 November 2016, 00:38


1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња   1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
Toyota мора да врати на сервис 1,5 милиони автомобили во Европа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Автомобилите мораат да бидат вратени на сервис поради неисправни Takata воздушни перничиња.
 
 
Toyota продолжува со отповикувањето на автомобили. Овој пат на сервис мора да заминат 5,8 милиони возила, од кои 1,47 милион во Европа.
 
Погодени се моделите Corolla, Yaris, Hilux и Etios, произведени помеѓу 2000 и 2001, 2006 и 2014 година.
 
Проблемот се јави со воздушните перничиња на Takata компанијата. Воздушните перничиња содржат хемиски елементи, кои може да предизвикаат експлозија доколку автомобилот е изложен на високи температури подолго време.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил