Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега
 
Spodeli
30 October 2016, 19:49


Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега Mercedes-Benz E-Class - old  Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега
Автомобилот исто така ќе има и посебен мод за дрифт-возење...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-Ben објави дека новиот модел Mercedes-AMG E63 седан и E63 S седан ќе бидат најсилни примероци на Е-класа некогаш произведени.
 
 
Под хаубата ќе се наоѓа 4.0 литарски V8 мотор со пар турбополначи. Во стандардната верзија Е63 ќе може да произведе 563 коњски сили (420 kW), со 750 Nm вртежен момент, а со погон на сите четири тркала од 0 до 100 километри ќе може да забрза за 3,4 секунди.
 
 
Во верзијата E63 С, ќе можете да искористите 40 коњски сили пвоеќе, што значи дека од 0 до 100 километри ќе забрза за десетинка секунда помалку. Двата модели доаѓаат со автоматски 9-степенски менувач со двојно квачило, а за заштеда на енергија се грижи технологија која е задолжена за деактивацијата на цилиндерите под редни броеви два, три пет и осум.
 
 
Посебно е интересен и новиот мод за дрифтање, во кој автомобилот може да се префрли во посебен начин на работа при што менувањето на брзините можете да го вршите рачно, а погонот во потполност е префрлен на задните тркала, а секако, ЕСП системот е исклучен.
 

Mercedes-Benz E-Class - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил