Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > McLaren P1 на струја за помалку од 500 евра
 
Spodeli
26 October 2016, 16:50


McLaren P1 на струја за помалку од 500 евра McLaren P1  McLaren P1 на струја за помалку од 500 евра
Кога веќе немате пари за McLaren P1 во вистинска големина, зошто да на најмладите не им дозволите еден, по сосема нормална цена?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
McLaren P1 денес е секако еден од најпосакуваниот хиперспортски автомобили на светот, а неговата цена стартува од фантастични милион евра (1.030.000) за “основна верзија”, односно преку два милиони кога е во прашање GTR моделот.
 
 
Сепак, P1 може да имате и по далеку попристапна цена, од прилика 450 евра. Се прашувате како? Па, доколку се одлучите за електрична верзија, секако наменета за најмладите. Овој автомобил поседува тростепен менувач (плус наназад) како и mp3 плеер наполнет со детски песнички. Овој автомобил од 0 до 5 километри на час забрзува за само две секунди.
 
 
Имајќи во предвид колку се движи цената за сличните автомобили од далеку помалку реномирани производители, овој McLaren P1 е вистинска багатела, зарем не?
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил