Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
 
Spodeli
26 October 2016, 15:17


Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class   Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
Pick-up Stylish Explorer и Powerfull Adventurer...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
После долготрајни најави, Mercedes-Benz го претстави долгонајавуваниот концепт кој го носи името Concept X-Class.
 
 
Станува збор за модел изработен во соработка со Renault Nissan групацијата, но сигурно е дека Nissan Navara и Renault Alaskan ќе го надминат овој автомобил во сите услови. Предвидено е доаѓање во две изведби, како Stylish Explorer за стандардни услови, но и Powerfull Adventurer, модел кој може да го освојува и најтешкиот терен.
 
 
Објавени се и кратки нформации за техничките детали, со што познато е дека двете единици ќе имаат турбодизелски 3.0 литарски мотор со моќност од 258 коњски сили и 620 Nm вртежен момент. Двата модели ќе можат да пренесат терет со маса од 1,1 тон, и да повлечат терет од 3,5 тони. Овие модели ќе се произведуваат во фабриката на Nissan во Барселона, а на пазарот се очекуваат во 2017 година.
 
 
Погледнете го видеото од презентацијата на Concept X-Class:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил