Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Mercedes подготвува автоматик со 9 степени!
 
Spodeli
20 July 2010, 04:29


Mercedes подготвува автоматик со 9 степени!  Mercedes подготвува автоматик со 9 степени!
Кога Lexus и BMW излегоа со 8-степени менувачи, производителот од Штутгарт велеше дека нема потреба од повеќе од седум. Сепак, според внатрешни високи извори, Mercedes планира да лансира 9-степен автоматски менувач!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Менувачот би се користел со поголемите мотори на производителот, а би требал да овозможи значително подобрување на перформансите и намалување на потрошувачката. Менувачот, како што налагаат трендовите, би требал да биде со две спојки и да овозможи инстантно менување на брзините.

Најинтересно е што инженерите од Mercedes, излегуваат повторно со истата изјава – дека нема потреба од десет степени на пренос, откако тие лансираа девет. Сепак, зошто да не двоцифрен број? Веќе и нема да прави толку разлика, нели?

 

Стари коментари
ti (CS) od tasak pice ne si doprel bre drkadjijo...da imas samo sreka da si vozel tolku avtomobili kolku i jas
Напишан од 567  пред  околу 125 месеци
hahaha, pak istovo sranje po neznam koj pat... setete se samo koga lexus izvadi 7-stepen menjac, a mercedes vikaa deka 5 brzini bile dovolni...
Напишан од blamaza  пред  околу 125 месеци
taka e " CS "........
Напишан од e da be  пред  околу 125 месеци
Ej alooo luge od tema za eden menuvac vojna ke napravite ne oti ste gi vozele spomenatite koli pa da dokazuvate sto e podobro , od zastava ne ste doprele drugo.....
Напишан од CS  пред  околу 125 месеци
do "jas"-kretenu eden obama ne vozi mercedes niti vozi ford,vozi c3000 krajsler privatno vozilo i da ima pari covekot.Ne sporeduvam krajsler i mercedes(i pokraj toa sto ist distributer gi zastapuva kaj nas) samo sakam da kazam deka ne treba da se trese zeleni dokolku ne se znae nesto
Напишан од 567  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 7
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил