Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Повлекување на Jeep Wrangler
 
Spodeli
24 October 2016, 01:39


Повлекување на Jeep Wrangler Jeep Wrangler  Повлекување на Jeep Wrangler
Проблеми со сензорот за судир...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Jeep објави повик за повлекување на речиси 180.000 модели Wrangler во САД, но и ширум светот, поради проблеми со предниот сензор за судир.
 
Имено, при неколку судири е забележано дека предните светла може да ззаротираат, со што можат да ја пресечат комуникацијата помеѓу сензорот за судир и централниот компјутер пред тој да ги испрати своите отчитувања.
 
Се уште не е познато како проблемот ќе биде решен, а сопствениците се повикуваат да го однесат својот автомобил во овластен сервис до крајот на ноември.
 

Jeep Wrangler
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил