Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството
 
Spodeli
19 October 2016, 15:54


Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството Tesla Model 3 *  Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството
Почетната цена на електричниот автомобил е 35.000 долари, додека автономијата на возилото изнесува 346 километри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Елон Маск на својот Твитер профил потврди дека нарачките за Model 3 непрекинато стигнуваат. Поточно, автомобилот е распродаден за првата година од производство.
 
 
Во превод, доколку порачате денес Tesla Model 3 вашиот автомобил ќе биде најрано испорачан на вашата адреса во средината на 2018 година.
 
Според тоа, не е ниту сигурно дали во иднина ќе бидат објавени службените информации за тоа кога започнува производството на Model 3. На службената страна на Tesla, пишува средината на 2017 година, но точниот датум се уште не е дефиниран.
 
Tesla засега прими повеќе од 400.000 порачки за Model 3, кој ќе чини 35.000 долари. Автономијата на овој електричен автомобил ќе изнесува 346 километри.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил