Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mini Countryman E во продажба од 2017 година
 
Spodeli
18 October 2016, 14:07


Mini Countryman E во продажба од 2017 година MINI Countryman  Mini Countryman E во продажба од 2017 година
Хибридниот Британец веројатно ќе го има истиот погонски склоп како и BMW 225xe со 224 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И Mini тргнува во “eco-friendly” водство. Британскиот премиум производител објави тизер фотографија од хибридниот автомобил, кој ќе се темели на Countryman моделот од втората генерација.
 
 
Веројатно овој автомобил ќе добие погонски склоп од BMW 225xe предствен во 2015 година, со 1,5 литарски 3 цилиндарски мотор но и електормотор, кои во комбинација развиваат 224 коњски сили и 385 Nm вртежен момент. Под задните седишта, сместена е батерија од 7kWh, која овозможува автономија од 41 километар.
 
Перформансите на новиот модел на Mini се уште не се познати, но споменатиот BMW 224xe од 0 до 100 километри забрзува за 6,7 екунди, а максималната брзина му изнесува 202 километри на час.
 
Countryman E нема да биде првиот електрифициран Mini во историјата, во 2008 година се произведени 500 примероци на моделот Mini E, кои година дена биле изнајмувани на приватни ица и корпорации.
 

MINI Countryman
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил