Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси
 
Spodeli
17 October 2016, 16:02


Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси Lamborghini Aventador  Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси
Монуметалниот италијански автомобил постигнува брзина поголема од 355 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Германската тјунинг фирма Novitec Toradо го модифицираа најсилниот Aventador.
 
 
Тој е за околу 30 милиметри понизок, вози поголеми фелни (21), а агресивниот каросериски кит ги зголеми силите на отпорност 25%.
 
 
Силата на атмосферскиот 6.5 литарски V12 мотор е зголемена од 750 на 788 коњски сили, а автомобилот од 0 до 100 километри на час, забрзува за само 2,7 секунди, со максимална брзина од 355 километри на час.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил