Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Citroen со Wi-Fi интернет во своите автомобили!
 
Spodeli
20 July 2010, 03:20


Citroen со Wi-Fi интернет во своите автомобили!  Citroen со Wi-Fi интернет во своите автомобили!
Францускиот производител, планира во опремата на своите автомобили, да нуди и Wi-Fi интернет конекција...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој дел од опремата во наредните неколку месеци ќе биде достапен на моделите C3, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C5, C6 и DS3. Се што треба корисникот да направи, е да набави 3G SIM картичка, а потоа ќе може да се приклучи на секоја бесплатна Wi-Fi мрежа.

Идејата е, при патување во странство, корисниците да ги користат јавните Wi-Fi мрежи, за да не добијат големи сметки за роаминг услугата од својот мобилен оператор, односно беспатно да комуницираат со кого ќе посакаат!

Стари коментари
aha demek ima koli so nema da gi places abe vo koj svet zivejte bilo koja kola moze da ti se sluci da ja places a konkretno ova so internetot vo kola ne e nesto posebno ali ako e evtino a si vo stranstvo i ti treba nesto e korisno vo toa e fintata a ne vo EUREKA
Напишан од ratkapna  пред  околу 119 месеци
net veke ima i go avtobusite na jsp
Напишан од nemoj ti more  пред  околу 119 месеци
more "hahaah" eureka e ami so!! vo koja druga kola go ima ova?
Напишан од Dejan  пред  околу 119 месеци
lelele eureka, ti se seram u kolata kupi ja da ja places
Напишан од hahaah  пред  околу 119 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил