Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Интересно, на натпревар на економичност со V8 бензинец
 
Spodeli
04 October 2016, 11:19


Интересно, на натпревар на економичност со V8 бензинец Ford Mustang Интересно, на натпревар на економичност со V8 бензинец
Ford на овогодинешниот маратон за економичност ќе настапи со Mustang со V8 агрегат...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Изборот на автомобил кој ни најмалку не е „еколошки“ многумина може да го протолкуваат како исмејување, или барем како добар виц, но всушност тоа е одличен маркетиншки потег. Мустанговиот 5,0 V8 бензинец со 421 КС и 530 Nm е еден од најпродаваните спортисти во САД, а ваквиот пристап само ќе им помогне во „ловењето“нови фанови.
 
 
Всушност, секој разумен резултат ќе биде добро примен. Шегата настрана, Mustang-от за 4,8 секунди забрзува до 100 км/ч, но тоа нема да видиме на натпревар од ваква природа. Како и да е, ќе биде интересно да го видиме овој ѕвер паркиран до „штедачите“. Просекот од 14.1 Л/100 км ретко чие внимание ќе успее да го привлече.
 
Mustang-от ќе го вози рели возачат Andy Dawson заедно со Andy Marriott, кои со Fiesta 1.6 TDCi го освоија највиското место на пиадесталот натпреварот во 2012 година. Натпреварот почнува на 18 октомври и трае два дена. Минатогодишниот победник беше Peugeot 208 Active BlueHDi.

Ford Mustang
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил