Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV
 
Spodeli
03 October 2016, 11:57


Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV Dacia Sandero Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV
Романскиот производител го искористи саемот во Париз за да претстави освежени верзии на Sandero, Sandero и Logan MCV...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Основната разлика во споредба со претходните модели е во екстериерот и ентериерот, но има и нов мотор.
Кога станува збор за дизајнот на новите функции се издвојува освежената маска, нови светла, вклучувајќи ги и редизајнирани LED дневни светла, нови браници и други ситни детали. Слично е и со внатрешноста, која може да се пофали со новиот контролер, разни украси, држачи за чаши, нов тапацир, украси и слично. Се прошири и листата на опрема. Издвојуваме камера за возење наназад и системи за тргнување на нагорнини.
 
 
Можеби најинтересната новина е1.0-литарскиот 3 цилиндричен бензински мотор со 75 КС, кој е достапен со основните модели и дека може да биде поврзан со стандарден рачен или опционален Easy-R автоматски менувач. На крајот, додаваме и како моделот Duster во иднина ќе биде достапен со EDC автоматски менувач со две спојки.
Продажбата на овој модел ќе започне најдоцна на почетокот на следната година.

Dacia Sandero
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил