Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta
 
Spodeli
30 September 2016, 16:21


Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta   Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta
Премиерно на Саемот за автомобили во Париз е претставен и Ferrari LaFerrari Aperta...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На саемот за автомобили во Париз, Ferrari ја претстави таканаречената spider верзија на својот хиперспортски модел LaFerrari, која традиционално го доби името Aperta. Новиот модел е достапен во верзија со тврд кров од јаглеродни влакна, но и со мек платнен кров.
 
 
Покрај очигледната разлика во однос на класичниот LaFerrari, Aperta доби значително зајакнувае на каросеријата и шасијата, се со цел да ја зачува кротста и отпорноста, а посебно внимание е посветено и на аеродинамиката, која е на ниво на купе.
 
 
 
Погонот останува ист – 6,3 литарски атмосферски V12 мотор во комбинација со електромотор, кои заедно ослободуваат преку 950 коски сили. Во Ferrari наведуваат и дека перформансите на Aperta верзијата се на ниво на LaFerrari.
 
 
 
Цената официјално не е соопштена, но неофицијално се дознава, дека овој модел ќе се продава по фантастична цена од 3,5 милиони евра.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил