Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица
 
Spodeli
30 September 2016, 14:09


Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица  Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица
Renault Trezor концептот, е нов поглед во иднината на електричните, автономно возила...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Неговата специфична футуристичка форма ги остави воодушевени сите посетители на Францускиот саем за автомобили, како и еден чекор поназад сите дизајнерски студија.
 
 
Сите оние, кои имаа шанса да забележат одреден дел кој им привлече најголемо внимание, изјавија дека тоа е хексогоналното отворање на вратите.
 
 
Оценувајќи според стајлинкот, овој концепт е типичен француски дизајн. Долг, елегантен, со здебелени линии, за чиј изглед дополнително се погрижува ентериерот кој зрачи во светло црвена боја, создавајќи реален контраст во однос на бојата на надворешниот дел од автомобилот.
 
 
Ефектот кој го остварува хексогоналното отворање на вратите е неверојатен, уште еден доказ дека дизајнерските и инженерските реженија на Renault се еден чекор пред останатите.
 
 
Уште еден интересен детал е осветлувањето во внатрешноста на автомобилот, кое дава посебно чувство на уживање, како и целосно модернизираната табла на автомобилот на која возачот ќе има контрола над сите функции во автомобилот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил