Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз
 
Spodeli
30 September 2016, 12:28


Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз Dacia Sandero Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз
Францускиот автомобилски саем му посака добредојде на редизајнираниот Sandero...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Dacia Sandero е речиси целосно редизајнирана за 2017 година, а измените на моделот беа претставени на автомобилскиот саем во Париз.
 
 
Според присутните на саемот, најголеми измени има во предниот дел на автомобилот, како светлата, кој се заменети со најсовремени ЛЕД дневни светла, нов браник, но и изменета предна решетка на ладилникот.
 
 
Позади автомобилот, автомобилот доби нови задни светла, додека ентериерот е изработен од нови материјали а автомобилот доби и поголем простор кој може попрактично да се употребува.
 
 
Кога е во прашање моторот, овој автомобил го придвижува 1.0 литарски три-цилиндарски мотор со моќност од 74 коњски сили.
Цената за овој автомобил се уште не е потврдена, но се очекува истата да биде соопштена во наредните месеци.
 

Dacia Sandero
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил