Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Volkswagen има нов патент за автономни возила
 
Spodeli
29 September 2016, 16:20


Volkswagen има нов патент за автономни возила   Volkswagen има нов патент за автономни возила
Возачот може да влијае на одлуките во возењето...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Volkswagen патентираше нов детал за самовозчките возила, кој на возачот ќе му овозможат донесување на одлуки, додека возилото и понатаму е во автономен начин на работа.
 
Пример, доколку автономниот самовозечки автомобил се најде во ситуација каде то може да избира, да вози позади спорото возила или да го престигне, може да му се даде можност на избор на возачот. На инфотаинмент екранот ќе се појави прашање со понудени опции, а возачот по пат на површината чувствителна на допир, ќе може да ја избере одговарачката опција.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил