Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Aston Martin влегува во сосема друг свет од оној на автомобилизмот
 
Spodeli
29 September 2016, 12:30


Aston Martin влегува во сосема друг свет од оној на автомобилизмот  Aston Martin влегува во сосема друг свет од оној на автомобилизмот
Британскиот производител реши да запливава во светот на бродоградба. Прекрасниот дизајн пристигна во поморскиот свет, а неговото име е AM37S....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Преубавото пловило премиерно беше најавено на  Monaco Yacht Show, а она што е важно е дека тоа изгледа дури и подобро во однос на нацртите. Aston Martin во поморскиот свет влегува со помош на Quintessence Yachts, а освен на импресивен изглед, нуди и импресивни перформанси.
 
AM37S е опремен со два мотори. Секој од нив со моќ од 520 коњски сили, максимална брзина од 50 јазли, а со послабите дизел мотори пристојни 45 јазли. За дизајнот излишно е да се трошат зборови, доволно е да се погледнат официјалните фотографии. Ние ќе го истакне само искривеното стакло на кокпитот и целосно електрифицираниот покрив.
 
Користени се првокласни материјали, а меѓу другото има и тоалет, кафемат и микробранова печка. Огромниот брачен кревет се подразбира.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил