Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Нешто сосема поинакво: Новиот Jeep Compass
 
Spodeli
28 September 2016, 14:53


Нешто сосема поинакво: Новиот Jeep Compass Jeep Compass 2010  Нешто сосема поинакво: Новиот Jeep Compass
Американскиот производител во сопственост на FIAT Chrysler групацијата започнува со производство на новиот модел Compass за 2017 година, и тоа во новата фабрика во Јужна Америка...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Jeep ги објави првите официјални фотографии од новиот модел Compass за 2017 година. Компактниот СУВ ќе се произведува во Бразил и доаѓа во својство на наследникот на истоимениот модел, но и неговиот брат близнак Patriot, кој заминува во пензија.
 
 
Новитетот ја превзема улогата на глобален модел и ќе се продава во повеќе од 100 држави ширум светот, а во зависност од пазарот, ќе нуди 17 различни конфигурации на моторот и менувачот, вклучувајќи го познатиот бензинец од 2,4 литри и 2.0 дизел агрегат.
 
 
Иначе, FIAT Chrysler групацијата минатата година отвори нова фабрика во Бразил, во местото Гоиана, во областа Пернамбуко. Модерниот комплекс е изграден по најнови стандарди и се простира на дури 11 милиони квадратни метри, од што погоните на Jeep заземаат 260, а погоните за изработка на компоненти 270 илјади квадратни метри.
 
 
Новиот Jeep Comapss е најавен како најспособното компактно СУВ возило во историјата, а ќе биде достапно на северноамериканскиот пазар во првото тромесечие на 2017 година, додека продажбата на пазарите во Европа, Блискиот Исток и Африка ќе започнат во втората половина на 2017 година.
 

Jeep Compass 2010
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил