Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept
 
Spodeli
27 September 2016, 16:51


Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept   Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept
Најновата креација на јапонскиот производител Mitsubishi доаѓа под името GT-PHEV Concept и најавува револуционерни решенија во комбинација со класичен и електро погон...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Grand Tourer, како што го нарекоа дизајнерите, претставува нов технолошки јазик во светот на автомобилите на хибриден погон. Опремен со три погонски агрегати, два електромотори позади и еден класичен напред, со погон на сите четири тркала, овој концепт најавува ново искуство во возењето.
 
 
Неограничена контрола на возилото од страна на возачот во најразлични услови, како временски, така и кога е во прашање состојбата на патот, овозможува Super All-Wheel Control (S-AWC), создавајќи значаен чекор од се што досега нуделе вкрстените технологии во овој сегмент.
 
 
Новиот PHEV погонски систем е спој на најновата генерација на батерии со висок капацитет и класика која овозможува автономно возење со помош на батериите до 120 километри, а во комбинација со хибридениот и класичниот агрегат, автономијата е подигната на 1.200 километри.
 
 
Атрактивниот концепт е опремен и со таканаречена “feedback” технологија која соработува со возачот и по пат на сензори и камери испорачува комплетен статус за количината на гориво во резервоарот и состојбата на батериите, со прецизна проекција на патната автономија во однос на изборот на погонот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил