Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел
 
Spodeli
27 September 2016, 13:12


Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел  Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел
Пред неколку дена беше објавено дека во Париз ќе биде престставен овој модел, а сега ни доаѓаат слики кој ни овозможуваат подобро да се запознаеме со него...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Како што на сликите може да се види,  забележливо е влијанието моделите Golf и Up!, имаме  нов дизајн на светлата, футуристички детали и лизгачки задни врати.
 
Она што е најважно за оваа студија е фактот дека станува збор за класичен електричен автомобил чии дизајн и техничките спецификации треба да бидат многу блиску до крајниот производ кој ќе се појави на пазарот во текот на 2019.
 
Од Volkswagen нагласија дека работат на револуционерно возило кое ќе има исто влијание во автомобилската индустрија како незаменливата Буба. Исто така, знаеме како димензиите на автомобилот треба да биде слични на Golf, но внатрешноста би имале простор како во Passat.
 
На крајот додаваме дека овој автомобил, со се уште непознато име, базиран на модуларната платформа MEB наменета само за идните електрични модели на Volkswagen, ќе има автономија помеѓу 400 и 500 км и многу кратоко време за полнење на батеријата.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил