Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Mark Webber ќе го вози најстрашниот звер на Porsche на улиците во Лондон
 
Spodeli
27 September 2016, 11:01


Mark Webber ќе го вози најстрашниот звер на Porsche на улиците во Лондон  Mark Webber ќе го вози најстрашниот звер на Porsche на улиците во Лондон
PORSCHE 919 Hybrid, најрадикалниот болид кој излегол од фабриката на Porsche...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Хибридниот болид има моќ од околу 900 КС и тежи 875 кг. Подготвен да забрза до 100 км/ч за само 2,2 секунди, а до 200 км/ч за само 4,8 секунди. Со овој болид ќе настапи на улиците во Лондон Марк Вебер, кој со овој автомобил стана шампион во FIA World Endurance во 2015 година.
 
 
Уште поинтересно е фактот дека иако се ослободува звер од синџир, улиците нема да бидат празни, односно сообраќајот нема да се запре, а како единствено осигурување ќе бидат осум полициски возила. Австралијанецот ќе вози во Лондон ова утро, во посета на најголемите атракции на Лондон.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил