Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз
 
Spodeli
25 September 2016, 19:09


Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз Tesla Model S  Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз
Нивниот електричен седан развива 469 коњски сили, а не 691 коњска сила како што се рекламира...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla Model S во Норвешка повеќе не е популарна. Дури 126 сопственици на електричниот седан ќе ја тужат Tesla затоа што автомобилот не е доволно брз.
 
 
Во тужбата тврдат дека Model S P85D развива само 469 коњски сили, наместо рекламираните 691 коњска сила. Веста дека Model S на Tesla не развива доволно коњски сили, не е новост. Пред околу една година, за прв пат светот започна да зборува за тоа.
 
Tesla сепак ја отфрла тужбата на норвешките возачи бидејќи според нив кај Model S нема ништо спорно. Односно, користеле метода на мерење која ја пропишуваат властите на Норвешка.
 

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил