Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard
 
Spodeli
25 September 2016, 18:55


Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard   Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard
Автомобил кој може да пркоси на буквално секакви услови, наменет за најтешките спасувачки мисии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Претставен е интересен концепт на Navara, кој е наменет за спасувачките тимови кои делуваат во секакви услови.
 
 
 
Станува збор за модел кој е опремен со сопствен дрон, кој може да снима и да ја пренесува истата слика во реално време на екранот во возилото, а истиот може да лета до 6.000 метри, со брзина од 20 метри во секунда, со должина на лет од 30 минути.
 
 
 
Концептот е опремен со 4-цилиндричен битурбо дизел 2,3 мотор кој развива 190 коњски сили. Самиот мотор може да напојува седум батериски модули, а автомобилот е опремен со осветлување кое е погодно за сите видови на операции за спасување.
 
 
 
Се уште не е познато кога овој автомобил ќе се најде во производство. 
 
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил