Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз
 
Spodeli
25 September 2016, 16:44


Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз   Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз
Не можат да се пробијат до купувачите покрај француските автомобилски произведувачи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На саемот за автомобили во Париз ќе недостасуваат бројни автомобилски произведувачи.
 
 
Уште од порано, своето доаѓање го откажаа Volvo, Ford, Aston Martin и Rolls-Royce, а неодамна им се приклучија и Lamborghini и Bentley. Конечна одлука за откажување од саемот за автомобили во Париз имаа и шефовите на Mazda, кој уште во почетокот на оваа година најавија можно отсуство од Парискиот саем.
 
Јапонците се откажаа бидејќи сметаат дека не можат да направат никакво значајно влијание, бидејќи саемот за автомобили во Париз ќе биде фокусиран на француските автомобилски произведувачи. Шефовите на Mazda најавија дека ќе вложат повеќе пари во рекламирање, се со цел да донесат повеќе купувачи во своите продажни салони во Франција.
 
Од Mazda велат дека заминувањето на еден голем саем чини милиони евра, и дека тие пари можат поинаку да ги искористат.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил