Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Mini Paceman престанува да постои
 
Spodeli
25 September 2016, 16:38


Mini Paceman престанува да постои MINI Paceman  Mini Paceman престанува да постои
Британскиот кросовер годишно се продава во помалку од 9.000 примероци...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Дојде крај за патот на Mini Paceman. Кросоверот со три врати ќе се произведува се до крајот на 2016 година, а потоа заминува во историјата. Односно, тој нема да има свој наследник.
 
 
Paceman дебитираше во 2012 година, а освежен е во 2014 година. Пред две години, освен што е редизајниран, доби и Cooper S изведба.
 
Нешто подоцна пристигна и JCW верзија, која ја придвижуваше 1.6 турбобензински мотор со 214 коњски сили и 280 Nm вртежен момент.
Паралелно со затегнувањето на брчките и силната изведба на Paceman, овој кросовер не го пронајде патот до купувачите.
 
Во 2014 година, испорачани се само 8.730 примероци, а вво 2015 тој број уште повеќе се намали. 2016, со сигурно нема да биде подобра од изминатите две години.
 

MINI Paceman
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил