Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили
 
Spodeli
23 September 2016, 16:55


Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили Alfa Romeo Giulia 2019  Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили
Во новата изведба, седанот ќе добие вграден дизел мотор произведен од аломиниум, кој за прв пат се сретнува кај италијанскиот произведувач...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Пред 60 години, Alfa Romeo го претстави името Veloce за моделот Giulietta. Сега дојде ред, тоа име да го носи и Giulia.
 
 
Alfa Romeo Giulia Veloce ќе дебитира во Париз со новиот AWD систем. Купувачите ќе можат да избираат помеѓу 2.0 турбобензински и 2.2 турбодизел мотор. Бензинскиот мотор ќе може да развие 280 коњски сили и 400 Nm вртежен момент, додека дизел мотор ќе може да развие 210 коњски сили и 470 Nm вртежен момент. Иначе, тоа ќе биде првиот дизел мотор во потполност изработен од аломиниум.
 
 
Во првата половина на 2017 година, Alfa Romeo Giulia ќе ја добие изведбата “Advanced Efficiency”, која цели на купувачите со еколошки настроен став. Тој модел ќе биде достапен со турбодизелски 2.2 мотор со 180 коњски сили и потрошувачка од само 4.2 литри на 100 километри.
 
 
Коефициентот на отпор на воздухот кај “зелената” Giulia изнесува 0.23, а до 100 километри на час забрзува за само 7,2 секунди, додека максималната брзина изнесува 230 километри на час.
 
 

Alfa Romeo Giulia 2019
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил