Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mini Clubman JCW пристигнува со 228 коњски сили и AWD
 
Spodeli
23 September 2016, 12:17


Mini Clubman JCW пристигнува со 228 коњски сили и AWD MINI Clubman  Mini Clubman JCW пристигнува со 228 коњски сили и AWD
До 100 километри на час забрзува за шест секунди, а максималната брзина му изнесува 236 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Во почетокот на годината, Mini го претставил моделот Clubman со погон на четири тркала. Тоа е Clubman S All4, чиј 2.0 турбо агрегат развива 189 коњски сили и 280 Nm вртежен момент.
 
 
За оние кои бараат повеќе, Mini подготви JCW серија со 228 коњски сили и 350 Nm вртежен момент. Додека Clubman S имаше погон на сите четири тркала како опција, во JCW серијата, AWD е стандарден.
 
 
Купувачите ќе можат да избираат помеѓу рачен  6-степенски менувач или 8-степенски автоматски.
 
 
Clubman JCW во изведбата со рачен менувач има маса од 1564 килограми, а со автоматски 1581. До 100 километри на час, на овој автомобил му се потребни 6 секунди за забрзување, додека максималната брзина му изнесува 236 километри на час.
 

MINI Clubman
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил