Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC       MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > WRC > CITROEN С3 се враќа во WRC
 
Spodeli
21 September 2016, 11:58


CITROEN С3 се враќа во WRC  CITROEN С3 се враќа во WRC
Французите најавија дека во Париз ке го претстават C3 WRC, кој инаку има 380 КС...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Citroen на претстојниот саем во Париз ќе дебитира концепт C3 WRC со кој се подготвува да се врати на WRC.
 
 
 
Без многу размислување, Citroen го нарече овој проект WRC, а тоа е модел врз основа на новиот C3. Во согласност со важечките прописи на натпреварувањето, Citroen објави дека силата на моторот e 380 КС.
 
Конечната верзија ќе има премиера во јануари во Монте Карло.
 
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од WRC 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил