Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Пристигнува и кабрио верзија од DS3!
 
Spodeli
13 July 2010, 15:07


Пристигнува и кабрио верзија од DS3! Citroën DS3 Cabrio Пристигнува и кабрио верзија од DS3!
Според внатрешни извори од Citroen, на пазарот наредната година треба да се појави и кабрио изведба на премиум моделот DS3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој модел, во понудата на францускиот производител, ќе дојде како замена за C3 Pluriel. Ќе се базира целосно на платформата на DS3, а ќе ја има и истата моторизација (1,4 и 1,6 литарски атмосферски и турбо бензинци и 1,6 литарски турбо дизели).Во моментов, се уште не е јасно дали моделот ќе има платнен или тврд покрив, но се очекува да чини околу 3.000 евра повеќе од нормалната верзија.


Citroën DS3 Cabrio
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
taka e osman........ a tek pa so dacia......
Напишан од boban  пред  околу 117 месеци
slabo slabo.....kaj citroen moza so lada
Напишан од osman  пред  околу 117 месеци
Iako si plava samo nemoj da si glupa :)
Напишан од Bidi zelen  пред  околу 117 месеци
Dobar sminker nema sto !!!
Напишан од Avtomobil  пред  околу 117 месеци
УУУУАААААУУУУУУ!!! Ова е најубавата кола на планетава!!!
Напишан од D.  пред  околу 117 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил