Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery
 
Spodeli
16 September 2016, 14:47


Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery Land Rover Discovery 4 Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery
Од Land Rover со второто претставување одкриа повеќе детали...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Land Rover веќе дека работат  на новата генерација на Discovery, преку која изјава ние бевме во можност да се запознаеме само со предниот дел на возилото. Сега имаме уште неколку фотографии и видеа, кои ќе не запознаат подобро со новиот Discovery.

 
Официјалната премиера на овој автомобил ќе се одржи овој месец во Париз и тогаш ќе го видиме конечниот дизајн,  кој ќе биде значително помодерен од својот претходник.
 
Истото ќе важи и за техничките карактеристики на оваа новина, бидејќи Discovery ќе биде заснован на една алуминиумска шасија и ќе биде многу полесен. Што се однесува до агрегаите, Основа ќе биде2.0-литарски мотор, додека во понудата ќе имаме на располагање и 3,0-литарски V6 бензински и дизел мотори.
 
Повеќе за овој автомобил може да се најде во видеотa, а наскоро ќе бидат откриени сите важни детали.
 
 

 

 


Land Rover Discovery 4
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил