Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари
 
Spodeli
16 September 2016, 13:42


Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари  Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари
Фетел не ги негира гласнити дека шефот на Мерцедес доаѓа во Ферари...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 “Колку што знам јас, тој не е достапен” гласеше вчерашната изјава на Фетел.
Но тоа не е единствената гласина која кружи наоколу пред трката која ни претстои во Сингапур.

 
Друга е дека Мерцедес користи иновација, кој ја имитира активна суспензија која не може да биде забранета од страна на ФИА до 2018 година.
Дали е на работ на законитоста или не, не можам да се судам, изјави Фетел. Но, за сигурно, ако имате нешто ново, ќе сакате да го користите што е можно подолго. Ние исто така имаме некои „умни“ нешта на автомобилот, додаде Германецот.
 
Што се однесува до гласините дека техничкиот шеф на Мерцедес доаѓа во Маранело, Фетел одговори: "Кога некој од неговиот калибар е на располагање, се разбира, треба да се размислува за тоа.Но, според моите сознанија, тој не е на располагање.
 
Фетел беше запрашан за преземање на Формула 1 од страна на Liberty Media и тој рече: "Мислам дека тие нема да имаат многу влијание врз автомобилите. Но, ако тие го прават, јас би сакал двојно повеќе цилиндри и помалку комплицирана електроника, можеби и климатизација. Навистина би била корисна во Сингапур", се пошегува Фетел.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил