Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km
 
Spodeli
15 September 2016, 16:16


Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km Opel Ampera Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km
Опеловиот целосно електричен автомобил „Ampera“ ветува многу...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Фактот дека  Chevrolet Bolt со едно полнење може да помине повеќе од 380km ќе ги принуди другите произведувачи да посветат малце повеќе внимание на своите целосно електрични возила.
Но се чини дека неговиот европски близнак, Opel Ampera, го има одговорот на оваа загатка.

 
Овие два модела се премногу слични. Единствените разлики се во ознаките, кои нормално е нели да се сменат, како и во браниците кои мораат да бидат поразлични  поради разликата во Европските закони за  разлика од Американските. Новината е тоа што Opel Ampera со едно полнење може да пројде повеќе од 400km.
 
 
Opel има намера да ја зголеми границата од 400km. Да ја зголеми за 100km повеќе.
Сигурно се прашувате како е можно тоа? Двата модела ќе се произведуваат во истата фабрика, ќе ги имаат истите батерии но едниот ќе може да пројде поголема дистанца со едно полнење.
 
Тоа е така бидејки постои разлика во тоа на кој начин се спроведуваат тестовите во САД и Европа. Оние во Европа, воглавно, се по ефикасни. Со други зброови кажано, за време на тестовите во Европа колите повеќе време работат во место. Забрзувањето е поспоро, а и просечната брзина е помала.
 

Opel Ampera
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил