Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Mitsubishi GT-PHEV Concept, најава за следниот Outlender
 
Spodeli
15 September 2016, 12:49


Mitsubishi GT-PHEV Concept, најава за следниот Outlender  Mitsubishi GT-PHEV Concept, најава за следниот Outlender
Во Париз, Mitsubishi ќе го претстави својот нов концепт...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Mitsubishi  на претстојниот Париз Мотор Шоу ќе го лансира својот нов концепт модел GT-PHEV, а тоа е најверојатно најава за следната генерација на Outlander моделот на овој производител на автомобили.
 
 
GT или GRAND Tourer претставува новина во дизајнот на Mitsubishi која би требало да се пренесе на следните модели на производителот, а меѓу најзабележителните детали се издвојува голема исправена маска, фаровите, издолжени задни светла, пониска линија на крвот и слично. Слика од внатрешноста, за жал, не добивме, но сигурни сме дека станува збор за простран и модерен ентериер.
 
 
За сега се знае дека овој автомобил ќе биде придвижуван од еден бензински и три електрични мотори, од кои еден ќе биде лоциран на предниот дел и два во задниот. Затоа, ќе се работи на модел со постојан погон на сите тркала, и наводно автономија ќе биде околу 1.200 километри, или 120 километри електрична автономија бидејки вградени се батерии со висок капацитет.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил