Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Volkswagen Amarok доби освежувања
 
Spodeli
14 September 2016, 14:50


Volkswagen Amarok доби освежувања Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok доби освежувања
Нов помоќен мотор и нова специјална едиција се новитет од Volkswagen...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Додека најголемиот дел од  автомобилската индустрија се подготвува за авто салонот во Париз, една недела предходно ќе бидат отворени вратите на меѓународниот салон за комерцијални возила во Хановер. Токму таму Volkswagen ке ги претстави двете новини воведени во моделот Amarok.

 
Поточно, Amarok ќе биде достапен со 3.0-литарски V6 турбодизел кој  во посилна верзија развива 221 КС, а во послабата 201 КС. Со ова се пополнува празнината помеѓу повеќе моќните V6 и 4-цилиндричните мотори.

 
Новитет е Canyon Edition, која е базиран на моделот со ниво на опрема „Comfortline“, и доаѓа во„ double cab “ верзија и со погон на сите четири тркала. Исто така има и 17-инчни екрани, црна мат боја на пластиките над тркалата, рачки, прагови, итн...

 

Volkswagen Amarok
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил