Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo најави V90 Cross Country
 
Spodeli
13 September 2016, 13:43


Volvo најави V90 Cross Country Volvo V70 Volvo најави V90 Cross Country
Шведскиот производител најави cross country изведба на својот модел V90...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Шведскиот производител најави крос-кантри верзија на неговиот нов караван моделот V90. Поточно овој нов модел ќе се разликува од стандардниот V90 првенствено  во дополнителна заштита на подвозјето, праговите, полумесеците, како и нови браници, а веројатно ќе биде и малку повисок.

Овој модел ќе биде во конкуренција  на Audi А6 All Road. Палетата на агрегати би требало да биде иста со стандардниот и независно кој агрегат ќе го одбереме, добиваме погон на сите 4 тркала.

Ќе дознаеме повеќе одкако ќе се случи премиерата, онаа во Париз.


Volvo V70
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил