Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Погледнети ги новите гуми во F1
 
Spodeli
12 September 2016, 14:50


Погледнети ги новите гуми во F1 Ferrari LaFerrari * Погледнети ги новите гуми во F1
Најбрзиот мотоспорт на планетата во новата сезона ќе има нови гуми...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Тимот на Ferrari мината недела тестираше нови гуми, кои ќе ги видиме идната сезона, на патеката „Montmelo circuit “ во Барселона. Новите пневматици се поголеми, пошироки, со повеќе „grip“.
 
Toa e така бидејки се за неверојатни 25% поголеми од овогодинешниве.  Од „Pirelli“ ветуват дека новите гуми, кои нормално имаат нов состав, ќе обезбедат повеќе брзина.
 
Ќими Раиконен тестираше со преправен SF15-T (приспособен за downforce), додека Фетел царуваше последниот ден. Тој успеа да извози 156 кругови на „медиум“ компонентата.
Со промените за идната година, заедно со промената на врвот, возбудлива би требало да биде наредната сезона на F1.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил