Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Нов изведба на новиот Tipo
 
Spodeli
09 September 2016, 14:45


Нов изведба на новиот Tipo Fiat Tipo Sedan Нов изведба на новиот Tipo
Ни пристигна караванска изведба на новиот Tipo...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Премиерно претставен во Женева, Fiat Tipo во караванска изведба е достапен на пазарот.
Како што се очекуваше, цената ќе биде најсилниот адут на Fiat кога станува збор за привлекување клиенти. Таа е пониска од ривалите како што се на пример караванот Renault Megane или VW Golf, но и други.
 
 
Почетниот пакет ни доаѓа со 1,4 литрениот бензинец кој има 95 кс и богата стандардна опрема која вклучува целосна електрификација, аудио систем, клима уред и шест воздушни перничиња. Во повисоките класи на опременост имаме голем 7 инчен екран , темпомат, како и по моќни мотори.
 
 
Покрај веќе споменатиот, Tipo доаѓа и со T-Jet изведба со 120 кс, како и 1.3 Multijet дизелски агрегат со исто така 120 кс. Опционално, достапен е и менувач со две спојки.
Инаку, Тipo се произведува во фабриката во Бурса, Турција,


 
 

Fiat Tipo Sedan
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил