Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Како во Dacia вршат завршна обработка? Со чекан и тупаници!
 
Spodeli
07 July 2010, 15:49


Како во Dacia вршат завршна обработка? Со чекан и тупаници! Dacia Sandero - old Како во Dacia вршат завршна обработка? Со чекан и тупаници!
Денешните производители исфрлуваат нови модели со неверојатна брзина. Романската Dacia, во последните шест години, на иста платформа исфрли дури шест нови модели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Користењето на иста платформа, освен заштедата на време и трошоци, исто така обезбедува и компатибилност. Сепак, дека не поминува се како подмачкано, јасно може да се види од видеото, каде што главен актер е работник во фабриката на Dacia и како тој ја „средува“ непослушната врата на Sandero.

Краткото видео ги покажува сите трикови со кои работниците се служат за да направат вратата да се затвори како што треба, но тоа никако не му појдува од рака. Можеби станува збор и за стандарден процес на тестирање на квалитетот низ кои поминуваат сите модели на Dacia.

Погледнете сами...


Dacia Sandero - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
DO JOVICATE: NE SI SALAM BRAT ZEMI MALKU ASPIRINCE NESTO ........AMAN OPASNO MOZE DA BIDI I PAZI NA PISTOLOT OPASNO E , da ti ebam kopukot
Напишан од Zmija  пред  околу 103 месеци
mrsenje muda! a so vozite vie izvini ? ja imam logan go proturiv od vozenje gajle nema! ima luge da sto vikaat abe necini romansko vakvo takvo i koga ce go prasas so vozis ti on ti vika 101 ha ha abe kolku da se kaze nesto narod ljubomoren! da ne cinese nemase da se prodava po cel svet tolku znaete za dacia!
Напишан од jovicate  пред  околу 105 месеци
Dacia - Kupi ja pa Placi ja...
Напишан од snaga  пред  околу 106 месеци
Sigurno e ucenik na tipov.Poglednete: http://www.youtube.com/watch?v=zBsPFI--muo
Напишан од Sasko  пред  околу 108 месеци
Koga kupuvas Dacia ti vo kasetata pred sovozacot se naogja pistol GRATIS ... se znae za sto sluzi !!!
Напишан од Koki  пред  околу 108 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 9
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил