Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Škoda Kodiaq со 240 КС
 
Spodeli
09 September 2016, 10:38


Škoda Kodiaq со 240 КС Škoda Kodiaq - 2018 Škoda Kodiaq со 240 КС
Можно ли е да го видиме новиот SUV на Škoda, Kodiaq „напумпан“ до 240 кс...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Само неколку дена откако официјално беше претставен новиот Škoda Kodiaq, на интернет почнаа да кружат информаци за дизелска „performance“ изведба. Изворот, повикувајќи се на инсајдерски извори, тврди дека во Škoda веќе работат на таков проект.
 
Поточно станува збор за 2.0 TDI агрегат, со неверојатни 240 кс, кои се добиени со два турбо полначи. За сето ова сеуште нема официјална потврда, но како и да е, ако се точни информациите на изворот, би требало да го добиеме идната година. Тој исто така тврди дека во Škoda веќе го анализирале пазарот, при што утврдиле дека ќе има побарувачка со што финансиски би се исплатело.

 
Инаку, во моментов, најмоќната дизел изведба на Kodiaq е 2.0 TDI агрегат со 190 кс. Гласини кружат дека би требало да добиеме и „RS“ изведба со 2.0 TSI бензински агрегат.


 

Škoda Kodiaq - 2018
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил