Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Да го погледнеме Citroen C4 Cactus
 
Spodeli
06 September 2016, 12:59


Да го погледнеме Citroen C4 Cactus Citroën C4 Cactus Да го погледнеме Citroen C4 Cactus
Citroen се наврати на своите корени давајки ни нешто иновативно и ефтино...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Дали Cactus е hatchback или crossover тешко е да се одреди. Базиран е на C3  и Peugeot 208. Но како и да е, поголем е од автомобилите во таа класа.
Исто така, Cactus е едноставен. Комплексноста на поголемите класи ја нема, бидејки од Citroen решија да ни понудат по едноставно, а во исто време и поефтино решение. Како и да е, Cactus е подеднакво интересен како и повисоките класи.

 
Во понудата има и дизел и бензиски агрегати. Дизелите се „стандардни“ четири цилиндрични, додека бензинците се со три цилиндри. Никои од нив не нудат зачудувачки перфоманси. Забрзувањето до 100 км/ч изнесува 9,3 секунди, со крајна брзина од 188 км/ч во најбрзата варјантна.

 
Како и да е, Cactus е неверојатно забавно возило. Со поголема висина од оние на кои е базиран, Cactus ни овозможува поголема забава. За жал, во понудата нема погон на сите четири тркала, но Cactus  со својата тежина, која е малку над 1000 kg, е еден стабилен автомобил. Возењето во него причинува едно големо, големо задоволство.
 
Во внатрешноста, веднаш ќе го забележите екранот чуствителен на допир преку кој имаме контрола врз повеќето опции на Cactus. Кога ќе седнеме на возачкото седиште и погледнеме во таблата со иструменти, ќе видиме една модерна, дигитална иструмент табла.

 
Cactus е интересен и евтин. Во понудата имаме и START – STOP систем, кој во комбинација со агрегатите кои ги имаме, нуди потрошувачка не поголема од 5 литри на 100 километри.
Ако барате ефтин, добар и пред се квалитетен автомобил, Cactus е она кое го барате.

Citroën C4 Cactus
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил