Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Десет од најбрзите спортски семејни седани
 
Spodeli
01 September 2016, 15:36


Десет од најбрзите спортски семејни седани Tesla Model S  Десет од најбрзите спортски семејни седани
Тесла го најави Модел С, кој од 0 до 96 км/ч забрзува за 2.5 секунди, па да видиме што можат да понудат конкурентите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Тесла го најави ектремно брзиот Модел С, па да погледнеме кои се спортските семејни седани со најголемо забрзување.
 
Прв на листата е Ауди S3, со време на забрзување од точка на стоење до 100 километри на час за 4.6 секунди.
 
 
 
 
Следен е Bentley Flying Spur W12 кој исто така спринта до 100ка за 4.6 секунди.
 
 
 
 
Следен доаѓа Jaguar XJR,  со, погодете, 4.6 секунди до 100ка.
 
 
 
 
На листата имаме уште еден спинтер до 100ка за истото време, а тоа е Lexus GS-F.
 
 
 
 
Aston Martin Rapide S е оној кој прв  на оваа листа ке ја симне „магичната“  граница од 4.6 на 4.4 секунди. Толку му е потребно на овој „Англичанец“ да летне до сто километри на час.
 
 
 
 
Следен на листа е германецот од Штудгард кој ни доаѓа со дизел агрегат, а тоа е Porsche Panamera 4S.  Спринтот до 100ка го извршува за 4.3 секунди. Прилично импресивно за дизел агрегат во семеен автомобил со четири врати.
 
 
 
 
BMW M3 Competition Pack е следниот на оваа листа, а тој својата задача да јурне до 100 километри на час ке ја заврши за 4.3 секунди.
 
 
 
 
Mercedes AMG E63 е првиот модел од овој германски производител, кој инаку „лета“ до 100ка за 4.2 секунди.
 
 
 
 
Mercedes AMG CLA45 е следниот со трокраката звезда на предната маска кој задачата ке си ја изврши за 4.2 секунди.
 
 
 
 
Наредниот од оваа листа ни доаѓа од Баварија, а тоа е BMW M6 Gran Coupe. Погодивте колку време му е потребно додека брзинометарот покаже 100? Вистинскиот одговор е 4.2 секунди.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил