Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
 
Spodeli
17 August 2016, 16:49


Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава  Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
Трокраката ѕвезда повторно е најпродаван бренд на премиум и луксузни автомобили во светот според новите извештаи, поминувајќи го BMW на првото место...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова се должи на големата офанзива со модели на Mercedes-Benz, која е предводена од новата E Class, но и кросоверот GLC. Тие во првите седум месеци од годинава продадоа 1,17 милиони возила и имаа двојно поголем раст од BMW, кој заврши со 30.000 продадени возила помалку.
 
Разликата е мала, но според аналитичарите доволна за Mercedes-Benz да остане на првото место и до крајот на годината. Причина за ова е што BMW нема претерано нови модели во овој момент, а особено нивниот најпродаван модел Серија 3 е веќе неколку години на пазарот.
 
Audi заврши на третото место со продажба од 1,1 милиони возила, што значи дека и производителот од Инголштад е многу близу до своите конкуренти од Германија.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил