Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
 
Spodeli
10 August 2016, 21:02


Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон Audi S1 Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
За оние на кои не им се доволни 231 КС во најмалиот Audi, производителот од Инголштад спрема нов поспортски модел RS1 кој ќе има 310 КС...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Премиeрата на овој модел треба да се случи на саемот во Женева наредната година во Март. RS1 секако е базиран на A1, но ќе има детално преработена суспензија, Quattro погон и 2.0 TSI мотор кој ќе биде навиен колку во Golf R.

Перформансите ќе бидат убиствени – спринтот до стотка ќе трае околу 4 секунди, додека максималната брзина ќе биде ограничена на 250 km/h. Моторот ќе се нуди со мануелен менувач со 6 степени, но и автоматски DSG менувач со две спојки и седум степени на пренос.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил