Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
 
Spodeli
15 July 2016, 15:19


Fiat 500L, веќе од 10.990 евра Fiat 500L  Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
Поголемото, моноволуменско братче на Fiat 500 сега ни е достапно со одлична понуда во салонот на Fiat Македонија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Fiat 500L е автомобил чиј модерен дизајн кој ретроспектира на минатото и потсеќа на легендарниот Fiat 500, буквално ги измамува погледите на минувачите. Целосно поголем од новиот Fiat 500, 500L може да се пофали со севкупен багажен простор од дури 1925 литри.
 
Погонот на оваа изведба е со мануелен 6-степен менувач кој ја пренесува силата од 1.4 литарскиот мотор со 95 коњски сили. Овој италијански заводник може да се пофали со навистина прецизна и брза реакција при вртењето, со што и покрај неговата големина важи за супериорен градски освојувач.
 
Со понудата од 10,990 евра следува следната опрема:
 
-6 воздушни перничиња
-ESP+ASR+Hill Holder+MSR
-Cargo Box
-Лизгачка и деллива задна клупа
-Tire pressure monitoring system
-Електричен пакет
-Мотор 1.4 95 КС
 
За подетални информации посетете го салонот на Fiat Македонија или пак страницата http://www.fiat.mk/ .

Fiat 500L
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил