Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
 
Spodeli
14 July 2016, 16:59


Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година  Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
Италијанскиот тим отворено размислуваше за замена на повозрасниот Финец, со импресивниот возач на Force India, Sergio Perez, кој е очигледно на врвот на листата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во извештајот на британски весник се тврди дека Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година.
 
Но, кога го прашале дали бил изненаден кога Ферари повторно потпишал со Раиконен, Перез му одговорил: "Всушност, не. Очекував дека ќе го задржат.
 
"Животот продолжува", изјави мексиканeцот. "Ќе продолжам да докажувам дека сум подготвен за врвен тим."
 
На изјавите дека Ферари изгледа ја одбираат "безбедната" опција со светскиот шампион од 2007 година, Perez не се спротистави: 
 
"Врвните тимови понекогаш бараат и нешто друго, како стабилност или мир во тимот. Но, јас не сум шеф на тимот и така што е тешко за мене да коментирам за нивниот избор. "
 
Лондонскиот весник The Times тврди дека де факто, возачот број 1 на Ферари, Себастијан Фетел, вложи доста напори за неговиот пријател Раиконен да биде задржан во тимот.
 
"Да, не е во ред  ниту еден од младите да не добие шанса, но ние знаеме зошто, зарем не?", изјави извор близок до шефот на Ферари, Маурицио Аривабене. - "Себастијан е вистинската причина ".
 

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил