Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Корисни Авто-Совети > (Видео)Разладете го автомобилот кој стоел на сонце во летниве жештини и тоа за само 10 секунди!
 
Spodeli
04 July 2016, 20:22


(Видео)Разладете го автомобилот кој стоел на сонце во летниве жештини и тоа за само 10 секунди!  (Видео)Разладете го автомобилот кој стоел на сонце во летниве жештини и тоа за само 10 секунди!
Победете ја жештината во вашето возило во овие летни горештини. Супер финта за разладување на вашето возило за само 10 секунди. Овој едноставен трик драстично ќе ја намали температурата во автомобилот и тоа - без клима уред!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Без разлика дали имате климатизер во автомобилот, на оваа жештина е тешко да се издржи особено првите десет минути, додека внатрешноста малку не се излади. За среќа, постои одлично решение.
 
Овој едноставен трик драстично ќе ја намали температурата во автомобилот, и тоа - без клима уред!  “Трикот од 10 секунди навистина пали!“ - велат кинезите кои ја споделија својата идеја со светскиот аудиториум. Обидете се, нема да ве чини ништо.
 
Еве вака:
 
Отворете го прозорецот на страната на возачот и затворете ја вратата.
 
Совозачката врата отворете ја и затворете ја неколку пати, создавајќи промаја.
 
Како што тврдат творците на видеово, температурата во автомобилот на тој начин, ќе се спушти и за 10°C. Погледнете го видеото и се ќе ви биде појасно.
 
Ви посакуваме успешно разладување...
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Корисни Авто-Совети 
 
 
 


Одберете нов автомобил